Yasal Feragatnameler & Telif

Telif

Bu web sitesindeki tüm içerik ve görseller, Shire Incorporated veya bağlı kuruluşlarının (“Shire”) veya Eczacıbaşı Topluluğu veya bağlı kuruluşlarının mülkiyeti veya lisansı altındadır ve sadece bu web sitesinde kullanım içindir. İzinsiz/yetkisiz kullanılması yasaktır. Shire Grubu ile Eczacıbaşı Topluluğu arasında kurulan Eczacıbaşı-Shire Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. bundan böyle kısaca “Eczacıbaşı-Shire” olarak anılacaktır.

Shire ürün ve hizmetlerinin isimleri, Shire Incorporated veya bağlı kuruluşlarının tescilli markalarıdır.

Bu sitede bulunan hiçbir içerik, herhangi bir Shire ve/veya Eczacıbaşı Topluluğuna ait patenti, telifi veya tescilli markası altında bulunan lisans veya hakların tevcihi olarak yorumlanamaz.

Feragat

BU WEB SİTESİ SHIRE VE BAĞLI KURULUŞLARI, ECZACIBAŞI TOPLULUĞU VE BAĞLI KURULUŞLARI İLE İLGİLİ BİLGİLER İÇERMEKTEDİR, BU BİLGİLER ECZACIBAŞI-SHIRE’IN MÜŞTERİLERİ, TEDARİKÇİLERİ, ÇALIŞANLARI, HİSSEDARLARI VE GENEL KAMU İÇİN YARARLI OLABİLİR. ANCAK, BU WEB SİTESİNİ KULLANARAK, BU FERAGAT BİLDİRİMİNDEKİ TÜM UYARILARI VE MADDELERİ (HARİÇ TUTULAN DURUMLAR VE KISITLANMIŞ SORUMLULUKLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE) KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ. EĞER BU BİLDİRİMDEKİ HERHANGİ BİR MADDEYİ KABUL ETMİYOR İSENİZ, BU WEB SİTESİNİ KULLANMAMANIZ GEREKMEKTEDİR.

İÇERİĞİN DOĞRULUĞUNU TEMİN ETMEK AMACIYLA MAKUL ÇABA HARCANMIŞ OLMASINA RAĞMEN, BU SİTE VE İÇERİĞİ DURUMA GÖRE VE ELDE BULUNAN VERİLER IŞIĞINDA HAZIRLANMIŞTIR. BU NEDENLE İÇERİĞİN DOĞRULUĞU İLE İLGİLİ, VEYA SİTENİN SÜREKLİ OLARAK GÜNCEL TUTULACAĞINA VE DOĞRU BİLGİLER İÇERECEĞİNE, VEYA SÜREKLİ VE HEP SİTENİN KULLANIMA AÇIK TUTULACAĞINA DAİR HİÇBİR GARANTİ VEYA TAAHHÜT VERİLMEMEKTEDİR. SHIRE VE BAĞLI KURULUŞLARI, ECZACIBAŞI TOPLULUĞU VE BAĞLI KURULUŞLARI, SİTE VE İÇERİĞİ İLE İLGİLİ OLARAK; DOĞRULUK, BÜTÜNLÜK, GÜNCELLİK, AMACA UYGUNLUK, İHLAL ETMEME, ÜNVAN, TİCARETE UYGUNLUK GİBİ ALANLARI DA KAPSAYAN ANCAK BUNLARLA DA SINIRLI OLMAYAN ŞEKİLDE, BELİRTİLMİŞ VEYA İMA EDİLMİŞ TÜM GARANTİLERDEN FERAGAT EDER. BAZI ÜLKELERDE BELİRLİ GARANTİLERDEN FERAGAT EDİLEMEDİĞİ İÇİN, BULUNDUĞUNUZ ÜLKEDE BU FERAGATLER GEÇERLİ OLMAYABİLİR.

ECZACIBAŞI-SHIRE, BU WEB SİTESİNİN YAYINLANMASINI MÜMKÜN KILAN SUNUCULARIN HATASIZ, VİRÜS VEYA SOLUCANLARDAN ARINDIRILMIŞ OLACAĞINI GARANTİ ETMEZ. BU GİBİ OLASI TEHDİTLERE KARŞI YETERLİ ÖNLEMLERİ ALMIŞ OLMANIN SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA OLDUĞUNU KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ.

ECZACIBAŞI-SHIRE, BU WEB SİTESİNE BAĞLANTILI SİTELERİN TÜMÜNÜ GÖZDEN GEÇİRMEMİŞ DURUMDADIR, DOLAYISIYLA BU GİBİ BAĞLANTI İLE ERİŞİLEN SİTELERİN VEYA ÇEVRİM DIŞI SAYFALARIN İÇERİĞİNDEN, İÇERİĞİN DOĞRULUĞUNDAN SHIRE SORUMLU DEĞİLDİR. BU GİBİ BAĞLANTILARA ERİŞMEK TAMAMEN SİZİN ALDIĞINIZ BİR RİSKTİR. SHIRE VEYA BAĞLI KURULUŞLARI, HİÇBİR DURUMDA, BU SİTENİN KULLANIMINDAN VEYA BAĞLANTILI SİTELERİN KULLANIMINDAN VEYA İÇERİKLERİNDEN DOĞABİLECEK MÜNFERİT, DOLAYLI, ENDİREKT, ÖZEL VEYA HER TÜRLÜ ZARARLARDAN, KAZANÇ, SÖZLEŞME, İYİ NİYET, BİLGİ, VERİ, GELİR, TASARRUF, İŞ İLİŞKİLERİ GİBİ ALANLARDA OLUŞABİLECEK KAYIPLARDAN, BURADA SAYILMAYAN ZARARLARDAN HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLU DEĞİLDİR.

Uygulanabilir Yasalar

Shire web siteleri, bazı ülkelerde satışı olan veya olmayan ürünlerle ilgili bilgiler içerebilir. Ürünlerin bazı ülkelerdeki yasal süreçleri, ruhsatlama koşulları, endikasyonları, kısıtlamaları, satış izinleri farklılık gösterebilir. Her ülkenin medikal ve ilaç sekörü ürünlerinin internet üzerinden iletişimi ile ilgili farklı ve kendine özel yasaları, yönetmelikleri, kuralları ve medikal yönergeleri mevcuttur. Bu sitede bulunan hiçbir bilgi, kullanıcının bulunduğu ülke kurallarına aykırı şekilde herhangi bir ürünün tanıtımı, teşviği, veya endikasyonu olmayan bir alandaki iletişimi olarak yorumlanmamalıdır.

Sağlık Bilgileri

Bu web sitesi medikal ve sağlıkla ilgili konularda bilgiler içerebilir. Bu bilgiler, doktorunuzun veya diğer sağlık profesyonellerinin sağlayacağı tavsiyelerin yerini tutmaz. Bu sitedeki bilgileri bir sağlık sorununa teşhis koymak veya tedavi etmek amacıyla kullanmamalı, daima doktorunuza danışmalısınız.

İleriye Dönük İfadeler

Bu web sitesinde, Shire’ın ileriye dönük finansal ve operasyonel performansı, iş planları, potansiyel iş alanları, uzun dönemli planları, Ar-Ge çalışmaları, ruhsatlama ve mevzuatla ilgili planlar, ticari lansman planları, iş geliştirme faaliyetleri ve diğer büyüme stratejileri ile ilgili ifadeler bulunmaktadır. Bu ifadeler, aşağıda sıralanan birçok kritik faktörle ilişkili olan ve gelecekteki gerçek sonuçları önemli ölçüde değiştirme potansiyeline sahip varsayımlara dayanmaktadır: mevcut ve yeni ürünler için oluşabilecek talep ve Pazar kabulü riskleri, ürün geliştirme riskleri, ürün kalitesi ve hasta güvenliği kaygıları, kanun koyucuların ve diğer devlet kurumlarının (FDA ve uluslararası benzer kuruluşlar dahil olmak üzere)gelecekteki mevzuat değişiklikleri, uyum kurallarıyla ilgili uygunsuzluk riskleri, üçüncü tarafların (geri ödeyiciler de dahil olmak üzere) gelecekteki hareketleri, ABD sağlık reform programı ve diğer küresel tasarruf planları; devletlerin ve diğer geri ödeyicilerin fiyatlandırma, geri ödeme, vergilendirme politikaları; rakip ürünler ve fiyatları, jenerik rakipler, ilaç ithalatları, sıçramalı teknolojik gelişmeler; global ticaret ve vergi politikaları, iş fırsatlarının ve Ar-Ge olanaklarının doğru tespiti ve uygulanması; tahmin edilen getirilerin hayata geçirilebilmesi, plazma bazlı tedavilerin arz ve talebinde oluşabilecek dalgalanmalar, kabul edilebilir kalitede hammadde ve ara mamul temini, zamanında üretim kapasitesi sağlanamaması riskleri, diğer potansiyel üretim ve tedarik zinciri aksaklıkları, Baxter International Inc.ten ayrılmanın planlanmış iş sonuçlarını başarıyla hayata geçirebilme yetkinliği, mevcut veya iç linsanslı patentlerin veya etkilenen ürün veya teknolojilerin üretim, satış ve kullanımını kısıtlayabilecek üçüncü taraflara ait patentlerin uygulanabilmesi yetkinliği; küresel ekonomik koşulların etkileri, yabancı para birimlerinin kurlarındaki ve failzerdeki değişimler, gelir vergisi (ABD dışında elde edilebeilecek gelirler de dahil olmak üzere) yasa ve uygulamalarında oluşabilecek değişiklikler; vergi dairelerinin ve maliye yönetimlerinin vergi denetimlerinin uygulamaları, Shire’ın bilgi teknolojilerinin uygulanmasındaki aksaklıklar, kilit kadroların kaybı, veya yeni ve yetkin kadroların istihdam edilememesi, mevcut veya gelecekte oluşabilecek hukuki davaların sonuçları, Shire’ın yatırımlarını ve operasyonlarını finanse etmesine ve sürdürmesine olanak sağlayacak nakit akışının varlığı ve yeterliliği, Form 10’da bulunan Shire’ın kuruluş belgesinde tanımlı diğer riskler, SEC bildirimlerinde bulunan (www.sec.gov adresinden görüntülenebilir) diğer riskler. Eczacıbaşı-Shire, gelecekte oluşabilecek gelişmelerden dolayı ileriye dönük ifadelerinde değişiklik yapma ve güncelleme taahhüdü vermez.